تراس گاردن خیابان آبکوه

عنوان پروژهتراس گاردن
نوع کارطراحی فضای باز
متریالترموود، چمن مصنوعی
تاریخشهریور 1400
مساحت 960 مترمربع

در این پروژه که یک حیاط خلوت به ابعاد 9 متر در سه متر بود که به نوعی بلا استفاده مانده بود برآن شدیم تا با استفاده از چیدمان مناسب و استفاده از عناصر طبیعی آن را به یک تراس گاردن دلنشین برای گذراندن اوقات فراقت خانواده تبدیل کنیم.

یکی از مشکلات این پروژه وجود دیوار های سیمانی که به دلیل بارندگی و آلودگی هوا جلوه بصری بدی داشت بود. از آن جا که پوشش تمام دیواره ها با متریال جایگزین هزینه گزافی تحمیل می نمود و از سوی دیگر باعث کوچک تر شدن ابعاد تراس می شد تصمیم به رنگ آمیزی مجدد آن گرفتیم با این تفاوت که این بار کف خوابی دور تا دور دیوار های در نظر گرفتیم تا از شره کردن آب باران بر روی دیواره ها جلو گیری کند.

برای تامین فضای نشیمن  از نیمکت های ترموود استفاده کردیم، ترموود علاوه بر مقاومت بالا در برابر عوامل جوی و آفتاب، حس گرمی و دلنشینی به فضا می دهد و همچنین بین نیمکت ها از فلاور باکس هایی با ابعائ 60 سانتیمتر در 150 تا 200 سانتیمتر استفاده شد. درون فلاور باکس ها از گل های فصل و همینطور نی خیزران برای پوشاندن بدنه سیمانی استفاده شد.

پشت نیمکت ها نیز تا ارتفاع 5/2 متر با ترموود فنلاندی پوشش داده شد. همچنین دود کش هایی از طبقه پایین داخل حیاط خلوت آمده بود و فضا را به شکل بدی تحت تاثیر قرارداده بود. برای حل این مشکل تصمیم گرفتیم آن ها را به میزان 5/2 متر بالاتر برده و دور آن را با ورق کامپوزیت سفید که همرنگ بدنه دیوار سیمانی بود پوشش دهیم. بدین ترتیب هم مشکل بوی نامطبوع و هم ظاهر نامطلوب ناشی از ونت ها و دودکش ها را حل کردیم. و سایر عناصر نا مطلوب مثل کمپرسور کلولر گازی را بالاتر برده تا تاثیر بصری کمتری بر فضا داشته باشد.

برای پوشش کف فضا از چمن مصنوعی 42 میل آمیتیس استفاده کردیم، این محصول علاوه و تراکم بسیار بالا و از الیاف با لطافت بالا تولید شده که لطافت بسیار زیادی دارد و برای فضای بازی اطفال و یا یا فضاهایی که با پای برهنه بر روی آن تردد می شود مناسب است. شما میتوانید لیست قیمت چمن مصنوعی را در فروشگاه چمن 24 مشاهده کنید و برای مشاوره رایگان با همکاران ما تماس بگیرید.

احداث سایه بان متحرک برای پوشش تراس نیز توانست دید بصری همسایگان را نیز کاهش داده و فضا را برای استفاده در ساعات مختلف روز محیا سازد

همانطور که در تصاویر ملاحضه می کنید، با یک هزینه منطقی موفق شدیم فضایی به مساحت 27 متر مربع را به یک فضای روح بخش و دلنشین برای خانواده محترم علی نژاد بدل کینم

تصاویر اجرای پروژه تراس گاردن خیابان آبکوه مشهد

فیلم اجرای پروژه

نمونه کارهای مشابه