روف گاردن برج آرش مهشد

عنوان پروژهروف گاردن برج آرش
نوع کارچمن مصنوعی، ترموود
متریالترموود و چمن مصنوعی
تاریخشهریور 1402
مساحت 220 مترمربع
پروژه طراحی و اجرا روف گاردن در مشهد

طراحی و اجرای پروژه روف گاردن برج آرش مشهد

پروژه روف گاردن برج آرش مشهد واقع در خیابان کوثر شمالی 25 (صارمی 16) با مساحت حدودی 220 مترمربع توسط گروه مهندسی طلوع سبز ایوان پارس اجرا گردید.ارائه راهکار برای حل چالش های موجود از نکته های اصلی در زمان طراحی روف گاردن ها می باشد. خلاقیت، دقت در اجرا، انتخاب مصالح درست و ارائه پاسخ مناسب به چالش های موجود در پروژه منجر به خلق فضاهایی دلنشین برای ساکنین این مجتمع مسکونی شد.

برای خرید چمن مصنوعی در مشهد کلیک کنید.

چالش های موجود و راهکارهای اجرایی

برج آرش یک مجتمع مسکونی 60 واحدی است که ساکنینی از اقشار مختلف جامعه در این مجتمع زندگی می کنند. یکی از چالش های پیش رو در طراحی روف گاردن این مجموعه در رابطه با استفاده همزمان همه افراد مجتمع از این فضا بود. برای حل این مشکل فضای روف گاردن به دو بخش اصلی تقسیم شد که با استفاده از تایل های ترموود و چمن مصنوعی این جداسازی صورت گرفت. در این پروژه از چمن مصنوعی صدف استفاده شده است.

از طرفی دیگر وجود عناصر سازه ای نظیر دستک های فلزی جان پناه بر روی بام یکی از چالش های موجود بود که به لحاظ بصری مشکلات زیادی را ایجاد کرده بود. تیم طراحی مجموعه برای حل این مشکل از فلاور باکس هایی شیب دار در ترکیب با نیمکت استفاده کرد که در نهایت این فلاور باکس ها بصورت منظم دور تا دور بام قرار گرفتند.

از دیگر درخواست های کارفرما برای این پروژه به لحاظ اجرایی مبحث سبک سازی بود که تا حد امکان در طراحی از مصالح و متریال های با وزن کم استفاده شود. در نتیجه تیم اجرایی شرکت طلوع سبز ایوان پارس، استفاده از تایل ترموود را پیشنهاد داد. ترموود از جمله متریال های پیش ساخته با وزن سبک و سرعت اجرای بسیار بالا می باشد که به لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است.

برای مشاوره و خرید محصولات می توانید با همکاران ما در تماس باشید.

نمونه کارهای مشابه